101

Zayıflatan Meyveler Nelerdir ?

Düşük kalori ve yüksek su içeren salatalık, formda kalmanızı ve zayıflamanızı sağlar. Sadace bir salatalıkta sadece 45 kalori vardır. Kırmızı üzüm Bir kasede ortalama 80 kalori içerir, soğuk üzüm tatlı isteğinizi karşılayan mükemmel bir seçenek olabilir. Karpuz Bol bol karpuz yiyin..

Su ve C vitamini bakımından zengin olan karpuzun bir kasesi veya suyu sadece 80 kaloridir. Yaban mersini Kanserden koruyan antioksidanlar içerir ve hafızayı güçlü kılıyor. Lif bakımından zengindir. Elma Akciğer kanseri, astım ve diyabete karşı korur. Kemik güçlendiren K vitamini içerir. Yemeklerden 30 dakika önce tüketildiğinde iştahı bastırmaya yardımcı olur Nar Antiokidanlar bakımından zengindir.

Kan basıncını dengeler, damarları korur ve tümörlerin büyümesini engeller. Kayısı Bağırsak hareketlerinin düzensizliği kabızlığı da beraberinde getiriyor. Psikolojik açısından olumsuz etkileyen sindirim sorunları fazlalık vermeyi de engelliyor. Yaz mevsiminin en güzel meyvelerinden kayısı ile bağırsak hareketlerini hızlandırabilirsiniz. Kayısı içerdiği beta karoten sayesinde cildin yenilenmesini sağlar. Özellikle tatil yaparken kalıcı bronzlaşmak istiyorsanız bolca kayısı tüketebilirsiniz. Turuncu meyve ve sebzeler beta karoten içerir ve kalıcı bronzluk sağlar.

Bir Cevap Yazın