kalori-yakma

Zayıflamak için ne yapılır?

Öncelikle Yüksek kalorili ( yağlı,tuzlu ) yiyecek ve  içecekleri derhal bırakın.

Günlük aldığınız şekerli ve yüksek kalorili içecekleri kesin. Su, maden suyu ya da yeşil çay gibi içeceklere ağırlık verin. Özellikle yeşil çay en güçlü metabolizma hızlandırıcılarından birisidir. Vücuttaki kaloriyi yakmanızı kolaylaştırarak, hızlı fazlalık vermenize yardımcı olur.

Az ( yumruk kadar) ama sık sık yemek yiyin.

Bir seferde fazla yemek tüketiminden kaçının. Günde üç öğün yemek yemek yerine, 6-8 defa az miktarlarda yemek yemeniz metabolizmanızı hızlandırır. ve kesinlikle yavaş yemek yiyin..

Kendinizi  aç bırakmayın.

Uzun süre aç kalmanız, enerji ihtiyacınızı karşılamak için kaslarınızı yorgun düşürecektir. Bu da daha az kalorinin tüketilmesine ve depolanan yağlarınızın hayatta kalma alarmı doğrultusunda korunmasını neden olacaktır. Burada amaç;  yeterli ve dengeli beslenip yediklerinizi diyet yardımıyla yakma yoluna gitmektir.

Karbonhidratlara dikkat edin.

Karbonhidratları egzersiz zamanlarına tüketmeye dikkat edin. Günlük karbonhidrat ihtiyacınızı lifli besinlerden karşılayın. Bisküvi, kek ve çikolata gibi şekerli ve nişastalı karbonhidratlardan kaçının.

Düzenli olarak egzersiz yapın.

Düzenli egzersiz yapmak sadece, egzersiz yaparken değil, egzersizden sonra da kalori yakmanızı sağlar. Kaslarınızın güçlenmesi daha fazla kalori yakmak anlamına geleceğinden, ağırlık kaldırma çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

Kendinize gerçekçi hedefler belirleyin.

Zayıflama – fazlalık verme yolunda kendinizi motive edin. Kilo verme yolundan kendinize öncelikle hedefler belirleyin ve bunları gerçekleştirmek için çaba gösterin. Hedeflediğiniz fazlalıkya ulaştığınızda nasıl görüneceğinizi hayal edin.

Yeterli miktarda sıvı ( SU ) alın.

Su, vücudun yağ hücrelerinin yakılması sırasında meydana gelen toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Gün içerisinde bol bol su için.

Bir Cevap Yazın