88074

Protein Diyeti Listesi

 Protein diyeti listesi ile kalori hesabına gerek duymadan, spor yapmadan, sınırsız et, tavuk ve balık tüketerek, hem de güçsüz kalmadan sağlıklı bir şekilde diyet yapabilirsiniz. Protein diyetinin amacı insanları strese sokmadan zayıflatmak. Bu diyet ile et ürünlerini yiyerek dengeli bir şekilde fazlalık verebilirsiniz.

Protein ağırlıklı diyetin ilk hedefi yağ hücrelerinin hızlı bir şekilde yakılması. Sınırsız protein tüketip aç kalmadığınız ve az miktarda yağ kullandığınız için vücut, mevcut yağ depolarını harcamaya başlıyor. Bu diyet sayesinde 7 günde 3 ile 4 fazlalık verebilirsiniz. Fakat vereceğimiz diyet protein ağırlıklı olduğu için maksimum 7 gün uygulayabilirsiniz. Bu diyette bol bol sebze tüketebilirsiniz. Fakat ketçap, mayonez, tuz, şeker, çikolata gibi yemek soslarını tükettiğimiz yiyeceklerde kullanmamalıyız. Diyet esnasında bazı insanlar, yeme alışkanlıkları değiştiği için yan etki olarak ağız kuruluğu ve nefes darlığı çekebilir. Bunun üstesinden gelmek için de bol bol su içilmesi tavsiye ediliyor.

Sabah Kahvaltıda

1 tabak doğal yoğurt yada 200 – 250 ml süt, 100 gram yağsız peynir, 2 parça jambon, 1 adet meyve, tatlandırıcı çay yada kahve.
Öğlen

150 gram et yada 200 gram balık yağsız olması kaydı yada 4 parça pişmiş jambon yada 2 adet haşlanmış yumurta, 200 gram sebze yemeği, yeşil salata, domates, havuç, salatalık 1 çay kaşığı zeytinyağı ile tatlandırılabilir.
Akşam

150 gram et yada 1 – 2 parça soğuk et, 200 gram buğulama balık yada 3 – 4 parça somon füme, 200 gram haşlanmış sebze ( patlıcan, mantar, kereviz, yeşil yada kırmızı biber, kabak, ıspanak, kuşkonmaz) bu şekilde protein diyetini uygulayıp kısa zamanda sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Önemli:

Özellikle ilk üç günde yoğun egzersiz yasak.

[reklam1]

Öğünlerin de atlanmaması gerekiyor.

Ketçap, mayonez gibi yağ ve şeker içeren soslar kullanılmayacak.

Bu aşama hiçbir sapma veya özür kabul etmiyor .

Tuzdan uzak durulması gerekiyor.

Tatlılardan ise ‘Bir kaşık alayım sadece’ demek bile diyeti bozuyor.

Bir Cevap Yazın