zayıflama

Kusarak Zayıflama

Zayıflamak için özellikle gençler bazen çok yanlış yollara başvurabiliyorlar, bunların başında kusarak zayıflama geliyor kusarak zayıflama özellikle gençlerin başvurduğu tıka basa yedikten sonra kendi isteğiyle kusarak bütün yediğini çıkartmayla zayıflama yöntemine deniliyor.

Fakat; bunun çok büyük zararları olduğunu çoğu genç bilmiyor. Zayıflamak için etkili bir yöntem olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz fakat zararlarına bakacak olursak ömür boyu taşıyacağınız zararları olabilir. Bu nedenle uzman denetiminde diyetler ve egzersizlerle zayıflamanız sizin ve sağlığınız için daha iyi olacaktır.

Kusarak zayıflama ne demek önce bundan bahsedelim; İnsanlar istediği kadar yenip içtikten sonra isteğe bağlı olarak bütün yediklerini çıkarmakta. Vücuda alınan besinler tekrar çıkarıldığından vücut bu besinlerden yararlanamaz.Çok sağlıksız bir yöntem olmasına rağmen bazı gençlerimiz bu yöntemi kullanabilmektedirler.

Kusarak zayıflamada en büyük risk midenin sindirim sisteminin tembelleşmesine ve bir süre sonra işlevini kaybetmesine neden oluyor.Bu yöntemi uygulayan kişilerde bir süre sonra mide küçülür ve bir süre sonra yemek yiyemiyecek duruma gelir bu duruma geldiklerinde ise insan devamlı halde halsiz ve uykulu olur. Bu hale geldikten sonra insanın kendisini toplaması çok zor olacaktır. Tedavisi bazı insanlarda yıllarca sürebiliyor.

 

Bir Cevap Yazın