karin-eritme-diyeti

Evde egzersiz yaparak kilo verme

Havalar soğuk , spor salonuna gidecek zamanınız yok; hatta belki evinizin ya da işyerinizin yakınlarında spor salonu da yok. Bu şartların , fazlalık verme çabalarınızı sekteye uğratmasına izin vermeyin. Sizin için hazırladığımız bu egzersizleri yapmak için evinizden çıkmanıza bile gerek yok. Vücudunuz üzerindeki etkileriyse hiç de küçümsenecek gibi değil. Bu egzersizleri yapınca nefes nefese kalacak , ne kadar etkili olduğunuz hissedeceksiniz.

Diz Çökme

İleriye doğru büyükçe bir adım atın ve arkada kalan bacağınızı , diz çöker gibi , yere yaklaştırın. Arkada kalan diziniz, önde kalan dizinizden aşağı inene kadar zemine yaklaşın; ama zemine değmeyin belinizi dik tutmayı da ihmal etmeyin. Sonra geriye doğru gelerek doğrulun. Her bir bacak için 10 tekrar yapın.

Eller Havada Çömelme

Çok yalın olan bu harekette tek yapmanız gereken, bir sandalyeye oturur gibi , çömelmek. Bu sırada ellerinizi , tavana uzanır gibi , yukarıda tutun. Kalçanız dizinizle aynı hizaya gelene kadar çömelin sonra yine doğrulun. Bu şekilde10 yine yapın.

Köprü

Bu hareketi yaparken, isterseniz bir yoga matı da kullanabilirsiniz. Zemine uzanın. Ellerinizi gövdenizin yanına koyun. Dizlerinizi kalçanıza yaklaştırın. Sonra, ellerinizden de destek alarak, kalçanızı yukarı doğru kaldırın. Bedeninizin yükünü başınıza veya boynunuza değil , omuzlarınıza verin. Bu şekilde 10 tekrar yapın.

Asılı Durma

Zeminde şınav pozisyonu alın ve bu şekilde dururken bir elinizle göğsünüze dokunun. Sonra aynı şeyi diğer elinizle de yapın. Bu şekilde 10 tekrar yapın.

[reklam1]

Dağcı Duruşu

“Asılı Durma ” hareketindeki pozisyonu alın. Sonrasında sağ bacağınızı karnınıza doğru çekmeye çalışın. Bacağınızı, çekebildiğiniz kadar çekin ve ardından , hızlı bir şekilde bacağınızı eski konumuna getirip aynı şeyi başka bacağınızla yapın. Bu şekilde bir dakika boyunca , yapabildiğiniz kadar çok tekrar yapın.

Diz Çök -Sıçra

Bu hareketin başlangıcında da şınav pozisyonu almanız gerekiyor. Sonra , hızlı bir şekilde “tüneme ” pozisyonuna geçip ardından hızlı bir şekilde havaya sıçramanız gerekiyor. Sıçradıktan sonra , seri bir şekilde , şınav pozisyonuna art dönüp hareketi tekrarlamalısınız. Bir dakika boyunca, yapabildiğiniz kadar çok kez bu hareketi tekrarların.

Çömelme-Sıçrama

Yukarıda anlattığımız çömelme hareketine benzeyen bu harekette , ellerinizi havada tutmak yerine zıplamanız gerekiyor. Hareketin tarif edildiği gibi yapın, kalçanız dizlerinizle aynı hizaya geldikten sonra yukarı doğru sıçrayın ve buna bir dakika boyunca devam edin.

Kayakçı Zıplaması

Bu harekette de tıpkı bir kayakçı gibi , bir sağa bir sola sıçramanız gerekiyor. Ayaklarınızı ve bacaklarınızı birbirine yakın tutun. Bu harekette ne kadar yükseğe sıçradığınız değil, ne kadar hızlı olduğunuz önemli. Bir dakika içinde olabildiğince çok sıçrama yapın.

Pilates Mekiği

Pilates egzersizlerinden esinlenen bu hareket, aslında bir mekik türü. Yere uzanın ve bacaklarınız , gövdenizle doksan derecelik bir açı oluşturacak şekilde kaldırın. Sonra gövdenizi bacaklarınıza yaklaştırmaya çalışı ve bu sırada ellerinizle de kalçalarınıza doğru uzanın. Ancak elleriniz kalçanızın hizasında yukarı çıkmasın.

Çatı

Bu harekette de şınav pozisyonu almanız gerekiyor. Şınav pozisyonu aldıktan sonra , başınız ve bacaklarınız aşağıda kalacak şekilde kalçanızı yukarı doğru kaldırın.

Kedi Duruşu

Bu harekette , dört ayak pozisyonunda durmanız gerekiyor. Ardından başınızı aşağı doğru indirirken belinizi yukarı doğru kaldırmanız , belinizi indirirken de başınızı yukarı doğru kaldırmanız gerekiyor.

[reklam2]

Bir Cevap Yazın