Bugun 20 Nisan 2014, Zayıflamaya Ne dersiniz ?

En etkili zayıflama

En etkili zayıflama

Günümüzde birçok zayıflama yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları çok etkili olup birçok kişinin zayıflamasını sağlarken , bazı zayıflama yöntemleri herkesde etkili olamamaktadır. En etkili zayıflama yöntemi olarak yorumlara baktığımız 6 mühim maddenin yararlı olduğu , diğerlerinin ise kişiye göre değiştiğini saptadık.
En Etkili Zayıflama Yöntemleri 
1- Kalorili Yiyeceklerden Uzak Durmak : Kilo vermenin en önemli aşamalarından biridir. Kalorili yiyecek tüketmeyen kişilerin daha basit zayıfladığı saptanmıştır. Herhangi bir diyet yada spor yapmayan biri bile kalorili yiyecek tüketmeyerek kilo verebilir. Üstelik bu yiyecekleri tüketmediğinizde 1 ay sonra kalorili yiyeceklerden kendiliğinden uzak duracaksınız.
2 – Sağlıklı Beslenmek : Genellikle kilolu olanların şikayetleri çok yemediği ancak yinede kilo aldığı şeklindedir. Ancak, önemli olan ne kadar yediğiniz değil , nasıl beslendiğinizdir. Fast Foot tüketen , cola vb. gazlı içeceklerle beslenen, biraz , ekmek gibi mayalı yiyecekleri çok tüketen birinin kilo alması çok doğal. Bu yüzden beslenme şekillerine dikkat etmek metabolizmanızı güçlendirecek kilo vermenizi sağlayacak en etkili zayıflama yöntemlerinden biridir.
3- Egzersiz Yapmak : Elbette diyetlerle kilo verebilir , istediğiniz oranda zayıflayabilirsiniz. Ancak , her kişi diyet yaparak kilo veremeyebilir. Yada diyete dayanamayabilir. Bu yüzden spor yaparak yada belli başlı egzersizleri gerçekleştirerek kilo verebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında spor yapanlar Kilo fazla daha acele kilo vermektedir.
4 – Su İçmek : Su tüketimi sadece zayıflamak için değil sağlıklı bir bünye içinde önemlidir. Su tüketmeyen bir kişinin su tüketen bir kişiye göre daha geç zayıfladığı görülmüştür. Bu durumda su tüketimide büyük önem kazanmaktadır.
5- Meyve Tüketmek : Meyve tüketiminde sınır yok. Zayıflamak isteyen herkes meyve tüketimini arttırarak yada gün içinde taze meyve suyu içerek açlığını azaltacağı gibi metabolizmayı hızlandırarak hızla kilo verebilir.
6 – Sabretmek : Birçok şahıs denediği diyet listeleri ve yöntemlerden sonra kilo veremediğinden yakınıyor. Sağlıklı Kilo Verme halbuki her şahıs aynı sürede aynı kiloyu veremez. Bu yüzden sabretmeyi bilmeli ve zayıflama konusunda etkiyi alana kadar beklemelisiniz.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)


Etiketler:Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.