Dukan Diyeti Yapanlar – Gisele Bundchen

Her ünlünün zayıflamak için ve fit formunu korumak adına uyguladığı bir diyet listesi var. Çoğu kez sporla desteklenen bu diyet listeleri bazen insanı şaşırtabiliyor. Bebek maması yiyen de var, günde 12 bardak limonata içen de.

Ünlülerin ışıltılı dünyasında “fit ve tarz sahibi kadını” temsil eden Gisele Bundchen diyet konusunda tuhaf şeylere yüz vermiyor. O daha akılcı tercihlerden yana. Bu yüzden de, Fransız beslenme uzmanı Dr. Pierre Dukan’ın ünlü diyetini uyguluyor. Gisele’in diyeti onun ihtiyaçlarına ve yaşam tarzına göre modifiye edilmiş.

Dört evreden oluşan Dukan diyeti 7 gün süren Atak Evresi ile başlıyor. Bu evre, yine çok popüler iki diyet olan Atkins diyeti ve South Beach diyeti baz alınarak hazırlanmış. Dukan diyeti Atak Evresi bahsi geçen diğer iki diyetten daha katı. Atkins diyeti ve South Beach diyeti protein zengini 72 yiyecek arasından seçim yapmanızı istiyor. Dukan diyeti Atak Evresi ise saf protein diyeti yapmanızı gerektiriyor.

Dukan diyetinin ikinci evresinde temel olay, yüksek proteinli bir diyet listesi ile düşük karbonhidratlı vejetaryen diyeti listesini alternatifli olarak kullanmak. Bir gün bol proteinli, bir gün düşük karbonhidratlı yiyorsunuz.

Hedef fazlalıknuza geldiğinizde, Dukan diyeti Güçlendirme Evresi başlıyor. (Diğer adıyla Dukan diyeti Takviye Evresi). Bu evrede diyet listenize karbonhidratlı yiyecekler ekliyorsunuz.

Yaktığınız her 900 gram için bu evrede – Güçlendirme Evresi – 9 gün kalmanız gerekiyor.

Gisele şu anda Dukan diyeti Koruma Evresi’nde. Bu evrede istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Sadece haftada 1 gün Atak Evresi’ne geri dönmeniz gerekiyor.

Dukan diyeti için farklı görüşler var. South Beach diyetine çok benzediği için bu kadar popüler olduğu söyleniyor. Bazı doktorlar özellikle tavsiye ediyor. Bazıları ise “Dukan diyeti sebze ve karbonhidrat tüketimini yasakladığı için çok sağlıksız” diyorlar.

Bir Cevap Yazın