kilo_vermek_cok_kolay_h49420

Dukan diyeti nasıl yapılır?

Dr. Pierre Dukan

“Size benim yöntemimi öneriyorum.
Benim olduğu için değil, 35 yılı bu deneyimle geçen bir ömrün ardından, bildiğim bütün yöntemler içinde en iyisinin bu olduğundan emin olduğum için!”
Dr. Pierre Dukan kitabının önsözüne bu cümlelerle başlıyor. Kendisi Fransız tıp doktoru, zayıflamak isteyenlere, fazlalıksunu koruyanlara önderlik ediyor.

Dukan diyeti nedir ve dukan diyeti nasıl yapılır?
Dukan diyetine Başlamadan önce neler yapılacak?

*Dukan Diyeti Kitabı: “Beş milyon fransız yanılıyor olamaz” gibi iddialı bir kitap, bu diyet nedir, ne değildir ben bir öğrenmeliyim diye en başta bu kitabı okumanız gerekiyor.

*Dukan Test: Dukan testini çözdüğünüzde izlemeniz gereken yol belirleniyor ve yapmanız gerekenleri öğrenip zayıflamaya başlayabiliyorsunuz.

*Dukan Yulaf Kepeği: dukanda ekmek yasak, ne yapacağız, yulaf kepeği diğe birşey varmış ve dukan diyetinde yenilmesi gerekliymiş, bizde yulaf kepeği alıp beslenme listemize ekleyeceğiz.Yulaf kepeğizayıflama hızınızı arttırır,iştah kontrolü sağlar,karbonhidrat eksikliğini takviye eder,sindirimi kolaylaştırır ve değişik tarifler yapmanıza olanak sağlar.

[reklam1]

*Dukan Yağsız Saf Proteinler: Piyasada layt ve yağsız ürün satan birsürü marka bulunmakta siz istediğinizi seçmekte özgürsünüz.
-yağsız yoğurt
-yağsız süt
-az yağlı peynir(yağ oranı %2yi geçmeyen lor,çökelek gibi peynir çeşitleri)
-yumurta
-balık
-diğer deniz ürünleri
-derisiz tavuk
-yağsız kırmızı et
-yağsız kıyma
-yağsız jambon
-sakatatlar(ciğer,dil,dalak)

*Dukan Tatlandırıcılar: Dukan diyetinde şekere yer yok ama tatlandırıcı kullanabilirsiniz. Henüz Türkiyede üretime geçmemiş olan stevia bitkisinden elde edilen tatlandırıcının kalori değeri sıfır ve şekerden üç kat daha tatlı.
Doğal olmayan tatlandırıcılar ise günde 4 yemek kaşığı veya 8 tabletle sınırlandırmak öneriliyor.

*Dukan Layt İçecekler: Tüm layt içecekler serbest dukan diyetinde.Meyveli soda, gazoz, kola gibi asitli içeceklerin layt olanlarını serbest tüketebiliyorsunuz.Günde bir tutuyu geçmemeye özen gösterin.

*Dukan Lezzet vericiler: Sirke,hardal,çeşitli baharatlar,turşular serbest dilediğinizce tüketebileceğinizi söylüyor dr dukan

*Dukan Aromalar : Tatlılarda kullanılma üzere Dr.oetker’in aromalarını kullanmanız öneriliyor.

*Dukan Gojı Berry : Kurt üzümü olarak biliyor Türkçesi, kuruyemişçilerde satılan bir ürün haline gelmiş.dukan diyetinde günde 3 yemek kaşığına kadar yiyebiliyorsunuz.

*Dukan Buğday Kepeği: yulaf kepeği ve buğday kepeği aynı amaçla kullanılabiliyor.

*Dukan Ek Destekler Multi Vitamin: Dukan diyetinde gerektiğide vitamin alabilirsiniz, herhangi bir multivitamin işinize yarar.

*Dukan Ek Destekler Spırulına: Zayıflamaya yardımcı gıda takviyesidir. Bağışıklık güçlendirmeye yönelik gıda takviyesi Türkiyede bilinen birçok marka bulunuyor.

Dukan diyetine başlamadan önce boydan bir fotoğrafınızı çekin, ideal fazlalıkya ulaştığınızda karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın