ec967a4a9

3 haftada 5 kilo nasıl verilir

1 Haftada 5 Kilo vermek isteyen okurlarımız için yaptığımız araştırmalarda oldukça basit ama bir o kadar da etkili bir diyet listesi bulduk. 1 Haftada 5 Kilo Diyetini her mevsim uygulayabilmek mümkün. Kış boyunca hareketsizlikten kaynaklanan fazla fazlalıklarımız eminim ki bir çoğumuzda benzer duygular uyandırıyor. Kendine güvensizlik ve fiziğimizi eskisi kadar beğenmeme bizleri mutsuz ediyor. Bu durumda tek yapmamız gereken şey, fazla fazlalıklardan bir an önce kurtulmak. Bunun da ucuz, etkili ve basit yollarından bir tanesi de iyi bir zayıflama diyeti yapmaktan geçiyor. Böylelikle gardrobumuzda eskimeye terk ettiğimiz kıyafetlerimizle tekrar barışabilecek ve formda kalmanın mutluluğunu yaşayabileceğiz.

 

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi Örnek Programı:

SABAH Kahvaltısından önce;
* Bir bardak sıcak süt ile 1 çay kaşığı bal karışımı ile hazırlanana az yağlı ballı süt

KAHVALTI ;
* Kepekli ekmek ve içerisinde yağsız köy peyniri, hormonsuz ve doğal domates, biber dilimlenmiş vaziyette. Yanında bir bardak meyve suyu, tercihen portakal veya elma…

Ara öğün;
* Muz, hurma, kavun, incir ve üzüm gibi yüksek oranda şeker içerenler hariç olmak üzere sulu meyveler. Mümkünse mevsiminde karpuz

*ÖĞLE Yemeği;
* yeşil salata ve içerisinde bir miktar az yağlı tulum peyniri, yumurta akı zeynit, kıvırcık marul ve roka dan oluşan salata. Biradet bonfile, yağsız tavuk budu veya kanadı ızgarası (tavuk derisi soyulmuş olacak) veya 4 adet köfte.

Ara Öğün;
* Kepek ekmekli ve yağsız kaşarlı tost.

AKŞAM YEMEĞİNDEN 1 SAAT ÖNCE;
* Bir büyük meyve salatası (içerisinde 1 elma, 8 çilek,1 adet kivi, 5 adet yeşil çağla) veya iki parça kepekli bisküvi ve bir bardak az yağlı ayran.

AKŞAM;
* Az yağlı ve etsiz nohut/mercimek yemeğ diğer baklagil yemekleri de olabilir. Bir büyük tabak yeşil salata, bir dilim çavdar veya kepek ekmeği.

UYUMADAN BİR SAAT ÖNCE;
* 8 adet erik, iki kayısı

Uyarı : Diyet sırasında, 2-2,5 lt su içmeniz gerekir. Bu sayade, hem daha kolay fazlalık verecek, hem de, sağlıklı kalabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın