dietapple

1 haftada kilo verdiren hareketler

Step aerobik (800 kalori/saat)

Bu, birçok kadının en çok sıkılaştırmak istediği bölgeler olan bacaklar, kalça ve popo kısımlarına odaklanan bir egzersizdir. Günde bir saat ya da günde iki defa, yarımşar saat bu egzersizi yapmaya başladıktan 2 hafta sonra gözle görülebilir sonuçlar elde etmeye başlayacaksınız.

Bisiklete binmek (500 – 1000 kalori/saat)

Ne kadar hızlı gittiğinize bağlı olarak bu egzersiz sıkı bir kalori yakıcı olabilir. Dışarıda bisiklete binmek her zaman çok keyiflidir ama eğer zamanınız kısıtlıysa ev içinde binebileceğiniz iyi bir egzersiz bisikleti edinebilirsiniz.

Yüzmek (Zayıflamak için yapılacak en keyifli spor—800 kalori/saat)

Yüzmek, özellikle de yazları, en çok tercih edilen spordur. Havuzda bir saat boyunca bir uçtan, bir uca kulaç atmak, size 800 kalori yaktıracağı gibi vücudunuzun sıkılaşmasını da sağlar.

Raketbol (800 kalori/saat)

Köşeden köşeye koşmak mükemmel bir kardio egzersizidir ve aynı zamanda bacaklarınızn sıkılaşmasını sağlar. Üstelik son derece sosyal bir egzersizdir.

Elliptical burner (600 kalori/saat)

Bu müthiş kardio, güçlü kaslara sahip olmanızı ve aynı zamanda karın bölgenizin de sıkılaşmasını sağlar. Üstelik bu alet ile spor yaparken televizyon da izleyebilirsiniz. Eğlenirken vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Kürek çekmek (500 – 600 kalori/saat)

Kollarınızı sıkılaştırmak için mükemmel bir egzersiz çeşididir. Üstelik yapması çok da zevklidir. Şehrinizdeki yerel kürek takımına gidip eğitim için başvurabilir ya da spor salonlarındaki kürek çekme aletlerini kullanabilirsiniz. Hem kaslarınızı güçlendirecek, hem de kalori yakacaksınız.

Yürüyüş yapmak (360 kalori/saat)

Tempolu yürüyüş yapabileceğiniz en kolay egzersiz çeşididir. Yürümek, bacaklarınızın, karnınızın ve kalçanızın sıkılaşmasını sağlar. Yürüyüşünüzü hızlandırdığınızda ve yürüyüşünüze tepe çıkmak, yokuş tırmanmak gibi hareketler eklediğinizde, yakacağınız kalori miktarı da artacaktır.

Bir Cevap Yazın