1 ayda 6 kilo verdiren diyet

1 ayda 6 fazlalık verdiren diyet, 1 ayda 6 fazlalık verdiren diyet doktorum, 1 ayda 6 fazlalık vermek, 1 ayda tam olarak 6 fazlalık verdiren diyet, Ender Saraç ve Taylan Kümeli gibi zayıflama uzmanları tarafından tavsiye edilen diyetler arasında yer almaktadır. Sizde bir ayda 6 fazlalık ve daha fazlasını verebilirsiniz, 1 ayda 7 fazlalık, 8 fazlalık, 9 fazlalık, 10 fazlalık hatta 11 fazlalık bile verebilmek tamamen sizin elinizde olan bir durumdur. Bunu trdiyet.com olarak diyet listelemiz ile birlikte nasıl yapabileceğinizi, anlatıyoruz.

Bahar geldi, pek çoğumuz hızlıca fazlalık vermek istiyoruz. Özel durumlarda biraz daha hızlı fazlalık verilebilir. Ancak bunu alışkanlık haline getirmek, 1 ayda 4,5,6 fazlalık gibi mantıklı hedefler yerine 10-15 fazlalık vermeye çalışmak tıbbi açıdan sorun yaratmaktadır. İdeal olan haftada 1 fazlalık zayıflamaktır. Ama fazla fazlalıkluysanız, nişan, düğün, mezuniyet töreni, ameliyata hazırlık, aşırı ödem, çok yüksek kolesterol, ürik asit yüksekliği gibi bir durum varsa, o zaman ideal olan 3-4 fazlalık hedefini ayda 6 fazlalıkya çekebilirsiniz. Unutmayın aç kalarak, diyetle sağlıklı zayıflama olmaz. Beraberinde düzenli egzersiz, bitki çayları, gerektiğinde kullanabilecek doğal bitkisel karışımlar, baharatların oluşturacağı paket en doğru olanıdır.
1 haftalık örnek bir diyet listesi ile size yaklaşık olarak bir ayda 6 fazlalık vermeyi hedefliyoruz. Bu diyet ciddi tıbbi bir hastalığı olmayan, fazla fazlalıksu olanlar içindir. Bu diyeti yapan 80 fazlalık civarında, biraz göbekli bir erkek önerilerime uyarsa 5-6 fazlalık zayıflatır. Eğer 9-100 fazlalık civarında ise bu rakam 6 ya çıkabilir. Önemli olan göbek ve bel çevresindeki fazla yağları eriterek, zayıflamaktır.
Birinci gün : Sabah : 4,5 kaşık sade müsli, 5 kaşık az yağlı yoğurt üzerine bol miktarda tarçın, 5-6 adet fındık. Ara öğünde 1 adet yeşil elma yiyebilirsiniz. Öğlen: 1 kase patates ve havuç konulmadan yapılacak sebze çorbası, yarım tavuk göğüsünü ızgara biçiminde yiyebilirsiniz. Ara öğün olarak 2 adet kivi öneriyoruz. bununla birlikte 4 parmak yağsız az tuzlu peynir tüketebilirsiniz. Akşam yemeği: 4-5 kaşık az yağlı, bol spğanlı, hafif acılı bulgur pilavı, 5 kaşık kimyonlu, bol kırmızı biberli nohut, 2 yeşil sivri yeşil biber ve söğüş ile birlikte yeşillikler yenmelidir. Akşam atıştırması olarak 1 adet elma yada kivi tüketebilirsiniz.
Diyetin ikinci günü : Sabah 2 ince dilim kızarmış çavdar ekmeğinden bol taze kaşarlı ve yağsız tost yenmeli yanında bir fincan yeşil çay içebilirsiniz. ara öğünde 2 orta boy salatalık tüketiniz. Öğlen yemeğinde bir kase süzülmemiş mercimek çorbası ile 4 orta boy ızgara köfte, az yağlı kıymadan yapılmasına özen gösteriniz. Ara öğünde, 1 kase yağsız yoğurt içine yulaf ezmesi, tarçın ve zencefil ile birlikte 2 adet civz atarak yiyiniz. Akşam yemeği; 4 kaşık esmer makarna, 5 kaşık bol soğanlı, sarımsaklı ıspanak kavurma. Gece atıştırması olarak küçük bir avuç tuzsuz olmak üzere kabak çekirdeği yiyebilirsiniz.
Diyetin üçüncü günü : 3 kaşık sade müsli, 2 kaşık yulaf ezmesi, 1 bardak yağsız süt, yarım tatlı kaşığı tarçın, yarım tatlı kaşığı zencefil ile birlikte 3-4 adet ceviz tüketmelisiniz. Ara öğünde 3-4 dilim ananas yiyebilirsiniz. Öğlen yemeğimizde, bir kase sebze çorbası, 3 adet yumurtanın beyazı, 1 yumurta sarısında bol, maydanozlu, acı sivri biberli yağsız omlet ile birlikte söğüş yapacağınız rokaları yanında yiyebilirsiniz.  Ara öğünde, 1 bardak yağsız ayran ile birlikte 5-6 adey badem tüketilebilir. Akşam yemeğimizde; 1 kase etsiz, az yağlı, bol kırmızı biberli, yeşil mercimek yemeği, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği tüketilebilir. Gece atıştırması olarak küçük bir avuç elma kurusu ve 1 çorba kaşığı tuzsuz sarı lebleli yiyiniz.
1 ayda 6 fazlalık verdiren diyetin dördüncü günü : Sabah uyandığımızda, bir adet muz, 1 adet greyfurt ve 4-5 adet ceviz yiyoruz. Ara öğünümüz bugün, yok. Öğlen : 1 porsiyon tavuk şiş, 1 porsiyon ızgara sebze yani kabak, kırmızı biber, yeşil biber, salata, domates, ıspanak, pazı ve brokoli, roka gibi. Ara öğünde 1 bardak yağsız ayran ve 5-6 adet erik yiyebilirsiniz. Akşam yemeğimiz; 4-5 kaşık bulgur pilavı, 1 porsiyon brokoli, bol sarımsaklı yapılmalıdır. Taze sarımsak, tere, roka marul söğüş olarak yenilecek. Gece atıştırması olarak bir adet elma ile birlikte bir avuç leblebi yiyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın