w22

1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi

İstenmeyen sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını engellemek için kısa bir süre içerisinde bu fazlalıklardan kurtulmak gerekmektedir. Aksi taktirde son derece tehlikeli durumlar ortaya çıkabilmektedir. 1 ayda 9 fazlalık verdiren diyetkonusunda yapılan çalışmaların oldukça etkili olduğu görülmektedir. Bu diyet özellikle metabolizması yavaş olanlar için tavsiye edilmektedir. 1 ay içerisinde 9 fazlalıkya kadar zayıflatabilen bu diyet programının eksiksiz bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Diyetin genel özelliklerinde sindirimi kolay doğal ürünlerin tercih edildiği dikkatleri çekmektedir. Ayrıca yoğun baharat kullanımı da dikkatlerden kaçmamaktadır. Diyette belirtildiğine göre baharat kullanımı az yemeye sebep olabilmektedir.

Genel hatlarıyla diyetin ayrıntılarından bahsetmek gerekirse tüm öğünlerde baharatların bulunduğu görülmektedir. Sabahları kahvaltının erken saatlerde yapılması gerekmektedir. 1 dilim taze ananas 2 çay kaşığı zencefil 1 katı yumurta ya da 60 gr. Yağsız beyaz peynir şekersiz siyah ya da yeşil çay bulunan sabah kahvaltısında isteğe göre yeşil çay da tercih edilebilmektedir. Öğlen öğününden önce ara öğünün kaçırılmaması gerekmektedir. Tarçınlı bir adet elma rendesi bu öğün için yeterli olmaktadır.

[reklam1]

Öğlen ise Köri soslu kabak haşlanmış körili esmer pirinçten başka bir şeyin yenmemesi gerekmektedir. Yine aynı şekilde ara öğünde 1 küçük muz ve 2 adet diyet  bisküvinin yenilmesi yeterli olmaktadır. Bütün diyetlerde olduğu gibi akşam yemeğinin geç saatlere bırakılmaması gerekmektedir. Uyumadan önce sindirebilecek kadar zamanın kalması gerekmektedir. Akşam biftek hindi veya tavukgöğsünün  yanında yeşil salata ve 1 adet ekmek yenilmesi önerilmektedir. Görüldüğü üzere diyette çok büyük zorluklar bulunmamaktadır. Eksiksiz bir şekilde uyulması durumunda kısa bir süre içerisinde fazlalık kayıplarının meydana gelmeye başladığı rahatlıkla görülebilmektedir.

Bir Cevap Yazın